kontakt facebook

VOLBY 2018

DO ZASTUPITELSTVA JINDŘICHOVA HRADCE

Aktuality


Poděkování voličům!

08. 10. 2018 Ondrej


Děkujeme všem našim voličům za skvělou podporu! Vážíme si jí a budeme dělat vše pro to, abychom ji nezklamali! Všem ostatním děkujeme, že přišli k volbám, i za zrcadlo, které nám nastavují. Je pro nás důležité do něj pohlédnout, abychom nezakrněli!

Přednáška SMART CITIES Ing. Postráneckého

02. 10. 2018 Ondrej


SMART CITIES – Města budoucnosti

Pojem „SMART CITIES“ již dnes není termínem, pod kterým by si široká veřejnost nedokázala nic představit, a to i zásluhou většiny politických stran, které těmito slovy doslova zaklínají i velké části svých předvolebních programů, a komunální volby, které nás nastávající víkend čekají, nejsou samozřejmě výjimkou.

Podstatné ovšem je, co si pod oním spojením „SMART CITIES“ představit, jak vypadají taková chytrá města – města budoucnosti? Mnohým z nás jako první vytane na mysli představa chytrých laviček, chytrého osvětlení, chytrého parkovacího systému a jiných „chytrých zlepšováků“. Je to pochopitelné, protože především takto je to různými médii i politickými stranami prezentováno především z toho důvodu, že to je snadno představitelné. To ale není úplně pravda, nebo lépe řečeno, je to jen malá, zjednodušená část pravdy, o čemž se naši kandidáti přesvědčili díky přednášce Ing. arch. Michala Postráneckého, architekta, urbanisty a velmi významného představitele právě smart a eco-friendly projektů nejen v České republice, ale především v zahraničí (USA), pod jehož vedením při ČVUT od letošního roku funguje laboratoř Centrum města budoucnosti. Lze tedy říci, že naše kandidáty do problematiky „SMART CITIES“ zasvětil ten nejpovolanější. I díky této přednášce a navazující diskuzi jsme pochopili, že princip chytrých měst netkví ani zdaleka v prostém použití moderních technologií a postupů (chytré lavičky, moderní parkovací domy aj.) ve veřejném prostoru, jako spíš v komplexním pojetí řešení určitého problému veřejného prostoru, kdy na základě sběru dat (ekonomických, sociologických, dopravních, geografických…) se provede audit, jehož výsledkem je výběr nejlepšího možného řešení konkrétního problému.

Panu Ing. arch. Michalu Postráneckému děkujeme za naplňující přednášku a jeho nabídky případné spolupráce v případě našeho volebního úspěchu rádi využijeme. 

Text: Vít Pošvář

Dopis voličům č. 2

20. 09. 2018 Ondrej


Vážení voliči,

dovolujeme si vás podruhé oslovit dopisem voličům. Jak jsme již v prvním dopise napsali, neslibujeme nemožné, nechceme obracet Jindřichův Hradec naruby, chceme navázat na všechno dobré, co bylo v našem městě uděláno. Nejsme naivní a víme, že vše se mávnutím ruky změnit nedá, o to víc se ale chceme zaměřit na veřejnou diskusi a skutečnou práci pro naše město. V posledních týdnech se v předvolebním ruchu takřka odnikud objevilo velké množství lidí, kteří toho mnoho ví, vše je jim jasné a zřejmé, své názory opírají o ustavičnou kritiku všeho a všech, ale zároveň nenabízejí řešení, umí bourat, ale nikoliv stavět. Bohužel to je trend politiky v této zemi obecně. Ale takoví my nejsme.  Snažíme se tvořit a proto jsme přesvědčeni, že je potřeba se soustředit nejprve na posílení investic, vytvoření příjemných podmínek pro obyvatele města a na rozvoj turistického ruchu a systematickými kroky docílit, aby v našem městě viděly budoucnost i naše děti.

Věříme, že vás náš program osloví a umožní nám pracovat ve prospěch města i v jeho volených orgánech.

S opětovnou úctou


Tým SNK ED Jindřichův Hradec

Víme, kdo jsme a jaké jsou naše možnosti. Neslibujeme nemožné.Kandidátka pro komunální volby 2018

19. 07. 2018 safry


Kandidátku pro letošní volby jsme znatelně pozměnili a omladili. Jsme opět o čtyři roky moudřejší a zkušenější. Jsme připraveni z nabytých zkušeností těžit a pracovat v zájmu města a jeho rozvoje.

Aktuální kandidátku pro komunální volby v letošním roce naleznete v oddíle "KANDIDÁTI".

Nová kandidátka pro volby 2018

19. 07. 2018 safry


Brzy Vám představíme novou kandidátku pro volby 2018. Mnoho zajímavých osobností našeho města by pro Vás rádo pracovalo.